Pimapen Kapı Fiyatları

Pimapen Kapı Fiyatları araştırması yaparken müşterilerimiz öncelikle birkaç pimapen bayisin den fiyat alıyolar pimapen kapı fiyatları bizde tanesi 650 tl gibi başlayan firyatlarla tabi sadece kapı değil buna dahil olan içten ve dıştan pervazlı olmak şartıyla çift taraflı pervazlı tuvalet ve banyo kapıları pilastik doğramadan olunça ikitanesi 1300 tl gibi fiyat cıkıyor

Neden Pimapen Pencere Tercih Etmeliyiz?

Neden Pimapen Pencere Tercih Etmeliyiz?

Pimapen Kapı Fiyatları

Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeyi başaran hiç şüphesiz ki polimerdir. PVC (PoliVinil Klorür) polimer ailesinin en önemli üyelerinden biri olarak bilinmektedir ve modern bir malzemedir. Doğanın kaynaklarından olan tuz ve petrol ile üretimi gerçekleştirilen PVC, çocuk oyuncaklarında, otomobil döşemelerinde ve silecek sistemleri gibi daha birçok alanda kullanımı mevcuttur. Çok geniş kullanım alanı polimer ile pimapenpencerelerde yapılmaktadır. Bu tür pencereler günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelmeyi başarmıştır.

PVC`nin günümüzde her alanda ve pencere profillerinde kullanılmasının başlıca sebebi sağlam ve aynı zamanda hafif olması gibi çeşitli özelliklere sahip olmasıdır.

Pimapen Kapı Fiyatları

PVC Pencerenin Sağladığı Özellikler Nelerdir?

PVC pencere ateşe devamlı bir yapıya sahiptir. İçerisinde klor atomu bulunması nedeni ile zor alev almaktadır. Yani alev alma sıcaklığı derecesi normale göre daha yüksektir. Yanma prosedürü ısı kaynağı kaldırıldığı anda hemen durmaktadır. Sağlamış olduğu bu özellik PVC`yi kapı ve pencere kaplama gibi uygulamalar için ideal bir malzeme yapmaktadır. Ahşap malzemeler rahatlıkla tutuştuğu için onun yerine bu malzemeler tercih edilmektedir.

PVC malzemeden ürün elde etme süresinden önce özel katkı maddeleri ile birleştirilmektedir. Katkı maddeleri malzemenin parlaklığını, rengini, berraklığını, mekanik özelliğini, hava durumuna karşı direncini ve elektriksel özelliğini belirlemektedir. PVC kimyasal çürümeye karşı da oldukça dayanıklıdır.

Pimapen Kapı Fiyatları

Pimapen Hakkında Bilgiler

Türkiye üzerinden PVC pencere dediğimiz zaman ilk akla gelen marka hiç şüphesiz ki Pimapenolacaktır. Hatta bazı kişiler tarafından PVC pencere ve Pimapen aynı şeyi ifade ediyormuş düşüncesi oluşmaktadır.

Pimapen Hakkında Bilgiler

Bir Enka Grubu kurumu olarak ilk defa 1963 senesinde PİMAŞ şirketi PVC boru üretimi yapmak için kuruldu. O zamana kadar içme suları getirmek ve sulama yapmak maksadı ile kullanılan borular demir ya da asbestten üretilmekteydi. Bu tür boruların taşınması oldukça zor bir işlemdi. Çünkü bu borular çok ağır bir yapıya sahip olmakla beraber döşenme işlemi de zaman alan bir prosedürdü. PİMAŞ`ın PVC borularını ülkemize imal etmeye başlaması ile birlikte köylere de hızlı bir şekilde içme suyu getirme işlemi mümkün oldu. Bu sayede kısa bir süre içerisinde yüzlerce köy içme suyuna kavuşmuş oldu.

Pimapen Kapı Fiyatları

Pimapen Sağladığı Özellikler Nelerdir?

Pimapen PVC esaslı boruları yardımı ile tarım sektöründe de çok hızlı bir gelişme yaşanmış oldu. Bu şekilde suyu tarlaya çok daha kolay bir şekilde getirme ve ürüne ihtiyacı olan kadar suyu vermeyi sağlamış oldu. Çiftçiler artık bu sayede daha çok verimlilik almaya başladı. Bu işle uğraşan kişiler artık bir yıl içerisinde birkaç kez ürün almaya başladı. Bu özellikleri sağlaması sebebiyle PVC boru artık ülkemizde Pimapen adı ile tanınmaya başladı.

Pimapen Pencere Yenileme ve Değiştirme İşlemleri

Pimapen Pencere Yenileme ve Değiştirme İşlemleri

Pimapen pencere değiştirme ve yenileme prosedürü birbirinden farklı ihtiyaçlara göre her çeşit alanda yapılması mümkün olan dekorasyon işlemidir. Eskimiş evlerde kullanılan güvenlik açısından sıkıntılı olan eski pencereler görüntü kirliliğine de neden olmaktadır. Bozulmakta olan pencere evin duvarlarına ve başka yapılara zarar verebilir, hatta sizin sağlığınız için de olumsuz yönde etki oluşturabilir. Eğer pencerelerin çok kötü durumda ise birçok şekil ve ölçüde alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatifler arasından istediğiniz modeli belirlemenizin ardından sizin için kullanışlı olan modeli seçmeli olacaksınız. Tabii ki de bu seçimleri yaptığınız zaman takip etmeniz gereken bazı adamlar bulunmaktadır.

Pimapen Pencere Değişimi Zamanı Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncellikle enerji masraflarını göz önünde bulundurmalısınız ve almış olduğunuz verimden daha fazla bir masraf geliyorsa bu durumda bu alana yönelik bir seçim yapmalı olacaksınız. Yalıtım oranı yüksek olan ve çift camlı bir sistem olan pencereler tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Bununla beraber kapma ve açma ile ilgili yaşanacak sorunlar, sızdırma yapması gibi problemler zamanı mutlaka müdahale edilmesi gerekmektedir. Genel olarak 25 sene ve üzeri kullanılan Pimapen pencere sistemleri dış etkilerden dolayı zarar görmektedir. Bu nedenle de ürün tercihi yapmadan önce malzeme kalitesine dikkat etmeniz gerekecektir. Aksi durumda kalitesiz malzemeler sağlığınız için zararlı olacaktır.

Pimapen PVC Pencere Modelleri Nelerdir?

Pimapen PVC Pencere Modelleri Nelerdir?

Evlerimizin en önemli parçalarından biri olan pimapenpvc pencereler birbirinden farklı modelleri ile evinizi istediğiniz dizayna sahip olması için olanak sağlar. Bu konu ile alakalı teknik modellere bakacak olursak pencereler taban genişliklerine göre sınıflara ayrılmaktadır. Günümüzde üretilen ve en son serilerden biri olan “Horizon” serisini örnek olarak inceleyebiliriz. 70 mm genişliğe sahip olan bu ürünün profilinden kesit alındığı zaman 5 odacıklı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Odacık sayısı ne diye düşünüyorsanız hemen aydınlık getirelim. Bir profil üzerinde odacığın sayısı ne kadar çok olursa pencerenin evinizde ses ve ısı yalıtımı sağlamak özelliği de bir o kadar iyi olacaktır.

PVC Pencerelerin Başka Hangi Değişik Modelleri Bulunmaktadır?

Birçok kişi tarafından balkonlarda tercih edilmekte olan “7700” modeli olarak bilinen sürgülü modelde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu model iç mekanlarda çok fazla tercih edilmemektedir, bunun nedeni ise sola ve sağa doğru bir kanat olarak açılmaktadır. Kanatların daha kolay hareket edebilmesi için fırça conta tercih edilmektedir ve bu durum ısı yalıtımını azaltmaktadır. Bu nedenle de ısı kaynaklarının çok fazla olduğu alanlarda ve havalanma ihtiyacının olduğu yerlerde sürgülü sistemin kullanımı oldukça iyi bir fikirdir. Diğer bir tercihler arasında yer alan model ise 4 odacıklı ve 60 genişliği olan “quadro” serisidir

Pimapen PVC Pencereler Sağlıklı mıdır?

Pimapen PVC Pencereler Sağlıklı mıdır?

Tahmini olarak 20 sene içerisinde çok hızlı bir şekilde evlerimizin içerisin kadar girmeyi başaran pimapenpvc pencereler kullanım kolaylığı açısından hayatımızda çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle de yalıtım konusunda sağlamış olduğu yararları ile beraber hava geçirmeyen yapısıyla herkesi şaşırtmayı başarmıştır. Peki pimapenpvc pencereler sağlıklı mıdır? Üzerinde birçok kişinin konuştuğu konu olan PVC sistemleri, sağlık açısından herhangi bir zarar verdiği söylenemez. Bazı kişiler tarafından kansere yol açtığı söylentisi olsa bile bunların hepsinin dedikodudan başka bir şey olmadığını, sadece rekabet amaçlı ve asılsız bir konu olduğunu söyleyebiliriz. 1978 senesinde şu ana kadar Dünya Sağlık Örgütünün PVC fabrikalarında veya kullanıldığı alanlarda herhangi bir sağlık sorunu oluşturmamaktadır.

PVC Pencerenin Dezavantajları Nelerdir?

Bundan başka PVC pencere sistemi çok iyi bir ısı yalıtımı sistemine sahip olmaktadır, fakat içeri ile dışarı arasında olan hava sirkülasyonunu tamamen kesmektedir, bu ise pencerenin dezavantajları arasında yer almaktadır. Bu dezavantajı ise havalandırma profili yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Havalandırma profili camı 4 cm kısa yaparak camın üst tarafına takılan bir üründür. Bu ürünü evlerinizde kullanarak camı sağa ve sola hareket ettirebilir, bu sayede evinizde hava sirkülasyonu oluşturabilirsiniz. Çift açılım sistemleri kullanarak da perdenizi açmadan bile evinizi her gün

Eser hakkında 372 makale
istanbul pimapen ve cam balkon destek hattı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*